Śląski Klaster Wodny - Aktualności - ŚKW Partnerem Branżowym I edycji Międzynarodowego Kongresu ENVICON WATER

Międzynarodowy Kongres ENVICON Water

Data: 10.05.2016 - 11.05.2016

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w branży wodociągowo-kanalizacyjnej

Podczas tegorocznej największej imprezy na rynku wodociągowo-kanalizacyjnym, czyli Targów WOD-KAN, firma Abrys oraz Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” wspólnie organizują Międzynarodowy Kongres Branży Wod-Kan ENVICON Water. Naszym założeniem jest realizacja prestiżowego wydarzenia, które stanie się jednym z najważniejszych cyklicznych spotkań dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Pierwsza edycja Kongresu będzie okazją do przedyskutowania rozwiązań i strategii w gospodarce wodno-ściekowej w kraju oraz oczekiwań Unii Europejskiej wobec Polski. Inwestycje w sprawny system gospodarowania wodą i oczyszczalnie ścieków, wyzwania jakościowe oraz ocena zasobów wodnych to tylko wybrane zagadnienia, które zostaną omówione pierwszego dnia obrad. Podczas kilku paneli dyskusyjnych przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu poruszą kluczowe tematy i omówią najważniejsze problemy branży.

„Nowe technologie w branży wod-kan. Woda, ścieki, infrastruktura liniowa” to tytuł przygotowywanej przez redakcję miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” sesji, zaplanowanej na drugi dzień Kongresu. Celem jest pokazanie nowoczesnych rozwiązań, innowacyjnych technologii oraz produktów dedykowanych branży wodociągowo-kanalizacyjnej przez współpracujące z tym sektorem gospodarki firmy.

Ideą ENVICON-u jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz wypracowanie wspólnej strategii działań, którą Polska i inne kraje Europy będą wdrażały w branży w najbliższych latach.

Spotkanie podczas ENVICON-u będzie też okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i umocnienia dotychczasowych relacji.

Zapraszamy serdecznie!

Patronat Śląskiego Klastra Wodnego
Program Kongresu ENVICON WATER